T1M-20-T-SH-L
T1M-20-T-SH-L
Part Number
T1M-20-T-SH-L
Description
1.00 MM DISCRETE WIRE TERMINAL S
    RoHSRoHS
    Style-
    Features-
    Shrouding-
    Part StatusActive
    Termination-
    Contact Type-
    Contact Shape-
    Mounting Type-
    Connector Type-
    Fastening Type-
    Number of Rows-
    Pitch - Mating-
    Voltage Rating-
    Contact Material-
    Insulation Color-
    Insulation Height-
    Ingress Protection-
    Insulation Material-
    Number of Positions-
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - Post-
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - Mating-
    Contact Length - Mating-
    Number of Positions Loaded-
    Material Flammability Rating-
    Contact Finish Thickness - Mating-
    RFQ Email
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for T1M-20-T-SH-L
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    MTMM-104-12-L-D-470 MTMM-104-12-L-D-470 T1M-20-T-SH-L MTMM-104-12-L-D-470 Samtec Inc. CONN HEADER VERT 8POS 2MM   Inquiry
    MTSW-120-08-T-S-195-RA MTSW-120-08-T-S-195-RA T1M-20-T-SH-L MTSW-120-08-T-S-195-RA Samtec Inc. CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM   Inquiry
    0026481155 0026481155 T1M-20-T-SH-L 0026481155 Molex CONN HEADER VERT 15POS 3.96MM   Inquiry
    MTLW-105-23-L-D-295 MTLW-105-23-L-D-295 T1M-20-T-SH-L MTLW-105-23-L-D-295 Samtec Inc. CONN HDR .100" 10POS   Inquiry
    TSW-108-27-G-S TSW-108-27-G-S T1M-20-T-SH-L TSW-108-27-G-S Samtec Inc. CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM   Inquiry
    HTSW-108-10-G-S HTSW-108-10-G-S T1M-20-T-SH-L HTSW-108-10-G-S Samtec Inc. CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM   Inquiry
    MTMS-108-51-T-D-140 MTMS-108-51-T-D-140 T1M-20-T-SH-L MTMS-108-51-T-D-140 Samtec Inc. CONN HDR .050" 16POS   Inquiry
    MTMM-104-04-L-D-170 MTMM-104-04-L-D-170 T1M-20-T-SH-L MTMM-104-04-L-D-170 Samtec Inc. CONN HEADER VERT 8POS 2MM   Inquiry
    DF14-15P-1.25H(52) DF14-15P-1.25H(52) T1M-20-T-SH-L DF14-15P-1.25H(52) Hirose Electric Co Ltd CONN HEADER SMD R/A 15POS 1.25MM   Inquiry
    MTSW-120-08-T-S-215-RA MTSW-120-08-T-S-215-RA T1M-20-T-SH-L MTSW-120-08-T-S-215-RA Samtec Inc. CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM   Inquiry