MW-50-03-G-D-245-065-TR
MW-50-03-G-D-245-065-TR
Part Number
MW-50-03-G-D-245-065-TR
Description
CONN HDR 100POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.245" (6.223mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)