MW-27-03-G-D-210-065
MW-27-03-G-D-210-065
Part Number
MW-27-03-G-D-210-065
Description
CONN HDR 54POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions54
    Length - Overall Pin0.275" (6.985mm)
    Length - Stack Height0.210" (5.334mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)