MW-25-03-L-D-207-065-A
MW-25-03-L-D-207-065-A
Part Number
MW-25-03-L-D-207-065-A
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.272" (6.909mm)
    Length - Stack Height0.207" (5.258mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)