MW-25-03-L-D-100-065-P
MW-25-03-L-D-100-065-P
Part Number
MW-25-03-L-D-100-065-P
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.165" (4.191mm)
    Length - Stack Height0.100" (2.540mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)