MW-25-03-G-D-233-074
MW-25-03-G-D-233-074
Part Number
MW-25-03-G-D-233-074
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.307" (7.798mm)
    Length - Stack Height0.233" (5.918mm)
    Length - Post (Mating)0.074" (1.880mm)