MW-25-03-G-D-225-078
MW-25-03-G-D-225-078
Part Number
MW-25-03-G-D-225-078
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.303" (7.696mm)
    Length - Stack Height0.225" (5.715mm)
    Length - Post (Mating)0.078" (1.981mm)