MW-25-03-G-D-220-090
MW-25-03-G-D-220-090
Part Number
MW-25-03-G-D-220-090
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)