MW-25-03-G-D-210-100
MW-25-03-G-D-210-100
Part Number
MW-25-03-G-D-210-100
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.210" (5.334mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)