MW-25-03-G-D-210-085
MW-25-03-G-D-210-085
Part Number
MW-25-03-G-D-210-085
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.295" (7.493mm)
    Length - Stack Height0.210" (5.334mm)
    Length - Post (Mating)0.085" (2.159mm)