MW-25-03-G-D-202-075
MW-25-03-G-D-202-075
Part Number
MW-25-03-G-D-202-075
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.277" (7.036mm)
    Length - Stack Height0.202" (5.131mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)