MW-25-03-G-D-185-091
MW-25-03-G-D-185-091
Part Number
MW-25-03-G-D-185-091
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.276" (7.010mm)
    Length - Stack Height0.185" (4.699mm)
    Length - Post (Mating)0.091" (2.311mm)