MW-25-03-G-D-182-065
MW-25-03-G-D-182-065
Part Number
MW-25-03-G-D-182-065
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.247" (6.274mm)
    Length - Stack Height0.182" (4.623mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)