MW-25-03-G-D-160-110
MW-25-03-G-D-160-110
Part Number
MW-25-03-G-D-160-110
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.270" (6.858mm)
    Length - Stack Height0.160" (4.064mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)