MW-25-03-G-D-152-118
MW-25-03-G-D-152-118
Part Number
MW-25-03-G-D-152-118
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.270" (6.858mm)
    Length - Stack Height0.152" (3.861mm)
    Length - Post (Mating)0.118" (2.997mm)