MW-25-03-G-D-130-128
MW-25-03-G-D-130-128
Part Number
MW-25-03-G-D-130-128
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.258" (6.553mm)
    Length - Stack Height0.130" (3.302mm)
    Length - Post (Mating)0.128" (3.251mm)