MW-25-03-G-D-125-075
MW-25-03-G-D-125-075
Part Number
MW-25-03-G-D-125-075
Description
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.200" (5.080mm)
    Length - Stack Height0.125" (3.175mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)