MW-24-03-G-D-145-065
MW-24-03-G-D-145-065
Part Number
MW-24-03-G-D-145-065
Description
CONN HDR 48POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions48
    Length - Overall Pin0.210" (5.334mm)
    Length - Stack Height0.145" (3.683mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)