MW-23-03-G-D-153-157-P
MW-23-03-G-D-153-157-P
Part Number
MW-23-03-G-D-153-157-P
Description
CONN HDR 46POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.153" (3.886mm)
    Length - Post (Mating)0.157" (3.988mm)