MW-22-03-G-D-228-078-A
MW-22-03-G-D-228-078-A
Part Number
MW-22-03-G-D-228-078-A
Description
CONN HDR 44POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions44
    Length - Overall Pin0.306" (7.772mm)
    Length - Stack Height0.228" (5.791mm)
    Length - Post (Mating)0.078" (1.981mm)