MW-22-03-G-D-095-065-P
MW-22-03-G-D-095-065-P
Part Number
MW-22-03-G-D-095-065-P
Description
CONN HDR 44POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions44
    Length - Overall Pin0.160" (4.064mm)
    Length - Stack Height0.095" (2.413mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)