MW-21-03-G-D-226-065
MW-21-03-G-D-226-065
Part Number
MW-21-03-G-D-226-065
Description
CONN HDR 42POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions42
    Length - Overall Pin0.291" (7.391mm)
    Length - Stack Height0.226" (5.740mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)