MW-21-03-G-D-130-100
MW-21-03-G-D-130-100
Part Number
MW-21-03-G-D-130-100
Description
CONN HDR 42POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions42
    Length - Overall Pin0.230" (5.842mm)
    Length - Stack Height0.130" (3.302mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)