MW-20-03-G-D-236-065-P
MW-20-03-G-D-236-065-P
Part Number
MW-20-03-G-D-236-065-P
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.301" (7.645mm)
    Length - Stack Height0.236" (5.994mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)