MW-20-03-G-D-166-065
MW-20-03-G-D-166-065
Part Number
MW-20-03-G-D-166-065
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.231" (5.867mm)
    Length - Stack Height0.166" (4.216mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)