MW-20-03-G-D-157-070-P
MW-20-03-G-D-157-070-P
Part Number
MW-20-03-G-D-157-070-P
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.227" (5.766mm)
    Length - Stack Height0.157" (3.988mm)
    Length - Post (Mating)0.070" (1.778mm)