MW-20-03-G-D-153-086
MW-20-03-G-D-153-086
Part Number
MW-20-03-G-D-153-086
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.239" (6.071mm)
    Length - Stack Height0.153" (3.886mm)
    Length - Post (Mating)0.086" (2.184mm)