MW-20-03-G-D-150-120
MW-20-03-G-D-150-120
Part Number
MW-20-03-G-D-150-120
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.270" (6.858mm)
    Length - Stack Height0.150" (3.810mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)