MW-20-03-G-D-150-080
MW-20-03-G-D-150-080
Part Number
MW-20-03-G-D-150-080
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.230" (5.842mm)
    Length - Stack Height0.150" (3.810mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)