MW-20-03-G-D-145-090
MW-20-03-G-D-145-090
Part Number
MW-20-03-G-D-145-090
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.235" (5.969mm)
    Length - Stack Height0.145" (3.683mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)