MW-20-03-G-D-141-085-P
MW-20-03-G-D-141-085-P
Part Number
MW-20-03-G-D-141-085-P
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.226" (5.740mm)
    Length - Stack Height0.141" (3.581mm)
    Length - Post (Mating)0.085" (2.159mm)