MW-20-03-G-D-138-090
MW-20-03-G-D-138-090
Part Number
MW-20-03-G-D-138-090
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.228" (5.791mm)
    Length - Stack Height0.138" (3.505mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)