MW-20-03-G-D-135-065-A
MW-20-03-G-D-135-065-A
Part Number
MW-20-03-G-D-135-065-A
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.200" (5.080mm)
    Length - Stack Height0.135" (3.429mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)