MW-20-03-G-D-130-065-A
MW-20-03-G-D-130-065-A
Part Number
MW-20-03-G-D-130-065-A
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.195" (4.953mm)
    Length - Stack Height0.130" (3.302mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)