MW-20-03-G-D-125-125
MW-20-03-G-D-125-125
Part Number
MW-20-03-G-D-125-125
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.250" (6.350mm)
    Length - Stack Height0.125" (3.175mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)