MW-20-03-G-D-120-100
MW-20-03-G-D-120-100
Part Number
MW-20-03-G-D-120-100
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.220" (5.588mm)
    Length - Stack Height0.120" (3.048mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)