MW-20-03-G-D-095-210-P
MW-20-03-G-D-095-210-P
Part Number
MW-20-03-G-D-095-210-P
Description
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions40
    Length - Overall Pin0.305" (7.747mm)
    Length - Stack Height0.095" (2.413mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)