MW-16-03-G-D-235-075-ES-P
MW-16-03-G-D-235-075-ES-P
Part Number
MW-16-03-G-D-235-075-ES-P
Description
CONN HDR 32POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions32
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.235" (5.969mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)