MW-12-03-H-D-130-112-A
MW-12-03-H-D-130-112-A
Part Number
MW-12-03-H-D-130-112-A
Description
CONN HDR 24POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.242" (6.147mm)
    Length - Stack Height0.130" (3.302mm)
    Length - Post (Mating)0.112" (2.845mm)