MW-12-03-H-D-095-140-P
MW-12-03-H-D-095-140-P
Part Number
MW-12-03-H-D-095-140-P
Description
CONN HDR 24POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.235" (5.969mm)
    Length - Stack Height0.095" (2.413mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)