MW-12-03-G-D-228-075-A-TR
MW-12-03-G-D-228-075-A-TR
Part Number
MW-12-03-G-D-228-075-A-TR
Description
CONN HDR 24POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.303" (7.696mm)
    Length - Stack Height0.228" (5.791mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)