MW-10-03-L-D-147-075-ES-A-P-TR
MW-10-03-L-D-147-075-ES-A-P-TR
Part Number
MW-10-03-L-D-147-075-ES-A-P-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.222" (5.638mm)
    Length - Stack Height0.147" (3.734mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)