MW-10-03-G-D-157-080-TR
MW-10-03-G-D-157-080-TR
Part Number
MW-10-03-G-D-157-080-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.237" (6.020mm)
    Length - Stack Height0.157" (3.988mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)