MW-10-03-G-D-156-154-TR
MW-10-03-G-D-156-154-TR
Part Number
MW-10-03-G-D-156-154-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.156" (3.962mm)
    Length - Post (Mating)0.154" (3.912mm)