MW-10-03-G-D-110-150-P-TR
MW-10-03-G-D-110-150-P-TR
Part Number
MW-10-03-G-D-110-150-P-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.260" (6.604mm)
    Length - Stack Height0.110" (2.794mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)