MW-10-03-F-D-196-075
MW-10-03-F-D-196-075
Part Number
MW-10-03-F-D-196-075
Description
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.271" (6.883mm)
    Length - Stack Height0.196" (4.978mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)