MW-08-03-G-D-113-065-P
MW-08-03-G-D-113-065-P
Part Number
MW-08-03-G-D-113-065-P
Description
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Data sheet
MW-08-03-G-D-113-065-P.pdf
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.178" (4.521mm)
    Length - Stack Height0.113" (2.870mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)