MW-08-03-F-D-185-110-A-P
MW-08-03-F-D-185-110-A-P
Part Number
MW-08-03-F-D-185-110-A-P
Description
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
    RoHSRoHS
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.295" (7.493mm)
    Length - Stack Height0.185" (4.699mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)