MW-06-03-G-D-195-115
MW-06-03-G-D-195-115
Part Number
MW-06-03-G-D-195-115
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.195" (4.953mm)
    Length - Post (Mating)0.115" (2.921mm)