MW-06-03-G-D-180-070
MW-06-03-G-D-180-070
Part Number
MW-06-03-G-D-180-070
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.250" (6.350mm)
    Length - Stack Height0.180" (4.572mm)
    Length - Post (Mating)0.070" (1.778mm)